Dormer - KVANTUM - všetko pre elektroeróziu

Prejsť na obsah
Dormer_Pramet_logo
Správny nástroj v správny čas

V zmysle základnej koncepcie poskytnutia komplexného servisu našim zákazníkom je DORMER PRAMET tá správna voľba. Dormer bol založený v roku 1913 v Shaffielde v Anglicku a v súčastnosti sídli v Taliansku. Ponúka veľmi široký sortiment rotačných nástrojov pre navŕtavanie, vŕtanie, frézovanie, vystruhovanie, zrážanie hrán a závitovanie v kvalite HSS a tvrdokov. Dodávky zo skladu vieme zabezpečiť do 24-48 hodín od objednania. V prípade požiadavky neváhajte kontaktovať našich technikov.

Katálogy, produktové letáky a program Selector na výpočet rezných parametrov si môžete stiahnuť tu

Sortiment výrobkov DORMER-PRAMET
Tvarniace_zavitniky
monolitne_karbidove_zavitniky
monolitne_karbidove_frezy
zahlbniky
strediace_vrtaky
vrtaky_hss
Používajte naše vysokovýkonné závitníky z kobaltovej ocele
Závitníky radu Shark Line zo špeciálneho materiálu ponúkajú oproti štandardným závitníkom HSS vyšší výkon a presnosť.

Vyrobené sú práškovou metalurgiou z kobaltovej ocele (HSS-E-PM).

Každý závitník má farebný prstenec, ktorý označuje odporúčanie na používanie pre špecifické materiály.
Pramet Shark Line
Rozširovanie možností
Rozšírili sme existujúcu ponuku tvárniacich závitníkov pre štandardné tvary závitov MF, UNC a UNF, doplnili sme aj závitníky s mazacími drážkami a vnútorným prívodom chladiacej kvapaliny.

Tvárniace závitníky Dormer sú spoľahlivou voľbou pri výrobe závitov a ponúkajú dynamickú odolnosť aj vysokú presnosť. Rozsiahla ponuka teraz zahŕňa typy a tvary závitov pre väčšinu aplikácií a materiálov vo všetkých hlavných priemyselných odvetviach.

Závitníky vyrobené z rýchloreznej ocele s prídavkom kobaltu (HSS-E) dosahujú lepšej kvality povrchu. Vďaka pevnej konštrukcii sú spoľahlivé a riziko zalomenia je minimálna.

Závitníky s povlakom TiN alebo TiCN vynikajú svojím nízkym krútiacim momentom, znižujú trenie a zaisťujú tak lepšiu výslednú kvalitu povrchu závitu. Geometria nábehu zaručuje lepšie zavedenie nástroja a jeho rovnomerné opotrebovanie. Možno ich použiť ako pre obrábanie slepých, tak i priechodných dier.
Zabezpečujeme istotu, kde ju potrebujete
Predstavili sme rozsiahly program monolitných karbidových závitníkov pre obrábanie tvrdenej ocele a ďalších ťažko obrobiteľných materiálov.

Použitie tvrdených materiálov v priemyselných procesoch je stále častejšie a vedie k vyššej potrebe rezných nástrojov schopných pracovať v extrémnych podmienkach.

Na podporu tohto trendu sme uviedli na trh päť nových radov karbidových závitníkov.

Nové karbidové závitníky - s označením T2xx - sú vysoko výkonné a produktívne. Sú odporúčané pre obrábanie tvrdených materiálov do hodnoty 63 HRC, kde zaručujú vysokú oteru odolnosť a dlhú životnosť. Karbidové závitníky radu T2xx pracujú v trikrát väčších rezných rýchlostiach ako závitníky HSS-E. Závitníky sú k dispozícii v geometriách s priamou aj špirálovou drážkou a v povrchovej úprave s povlakom TiCN, alebo Super-B (TiAlN + WC/C).​
Dormer_zavitniky
Pomocná ruka v ťažkých situáciáciách
Dormer_vrtaky
Na trh sme uviedli nový sortiment nástrojov pre vŕtanie bodových zvarov a plechov.
 
Nové vrtáky boli špeciálne navrhnuté pre vŕtanie bodových zvarov pre uvoľňovanie oceľových panelov a plechov. K dispozícii sú v rade štandardných veľkostí pre bežné bodové zvary v automobilovom a opravárenskom sektore. Napríklad vrták A723 vyrobený z rýchloreznej ocele s kobaltom (HSS-E) je vďaka špeciálnej povrchovej úprave tepelne odolný a zachováva si ostrosť aj v mimoriadnych podmienkach. Samostrediaca geometria špičky umožňuje zavrtávanie, zatiaľ čo fazetky vŕtajú mäkší materiál okolo bodového zvaru.
 
Nové vrtáky z rýchloreznej ocele (HSS) do oceľového plechu sú k dispozícii v rade štandardných veľkostí zodpovedajúcich bežným nitom a skrutkám. Sortiment A123 je vhodný pre vŕtanie tenkých oceľových panelov a plechov a je vybavený geometriou špičky s uhlom 120 °. Vrtáky A123 majú krátku drážku pre ľahký prienik a pevnosť v prenosných aplikáciách. Ľahko prenikajú do materiálu a sú vhodné aj pre ručné operácie. Zmenšená špička poskytuje skvelé samostrediace vlastnosti a povrch ošetrený parnou temperáciou zlepšuje výkonnosť a obmedzuje tvorbu nárastu obrábaného materiálu. K dispozícii je tiež obojstranná verzia (A119).

Na trh bolo uvedené aj niekoľko nových vŕtacích súprav. Patrí sem napríklad kompaktná sada (označená ako A087) s 19 populárnymi veľkosťami vrtákov A002 s povlakovanou špičkou TiN pre všeobecné vŕtanie. Ďalej potom sada obsahujúca vrtáky s rýchlou špirálou HSS A108 na vŕtanie nehrdzavejúcej ocele (označená ako A188).

Rozšírená bola aj existujúce rad strediacich navrtávákov o nové prevedenie, napríklad strediace vrtáky pre húževnatejšie materiály, vrtáky so stopkami a plôškami pre lepšie upínanie, dlhé navrtáváky pre zvýšenie dosahu, ďalej potom karbidové strediace vrtáky pre tvrdé a abrazívne materiály.
Rôzne závitníky na každodenné použitie
Na trh bola uvedená nová rada strojných závitníkov špeciálne určených pre oblasť údržby, opravy a renovácie (MRO).
 
Univerzálne závitníky vhodné pre ručné použitie sú vyrábané z kvalitnej rýchloreznej ocele (HSS), ktorá je húževnatá a zaisťuje tak vysokú životnosť nástroja. Tento nový sortiment s metrickými, metricky jemnými a BSP závitmi s priamou drážkou, lámačom a špirálovú drážkou ponúka rad možností pre aplikácie slepých aj priechodných dier v širokom rozsahu obrábaných materiálov. Všetky závitníky vyrábané podľa normy DIN sú brúsené a bez povlaku. Závitníky sú materiálovo univerzálne a vďaka optimalizovanej geometrii dobre odvádzajú triesku.
 
Nový sortiment závitníkov Dormer s priamou drážkou (E784, E781 a E787) je vhodný pre závitovanie liatiny do hĺbky 1,5 × D v aplikáciách slepých aj priechodných dier.
 
Závitníky s lámačom (E785, E782 a E788) sú určené pre závitovanie priechodných dier do hĺbky 2,5 × D a závitníky so špirálovou drážkou (E786, E783 a E789) pre závitovanie slepých dier do hĺbky 2,5 × D. Oba sú vhodné pre celú radu materiálov.
Dormer_univerzalne_zavitniky
Obrábanie otvorov - vyvŕtavanie
Oblasť vyvrtávania zahrňuje ako nástroje pre výrobu dier, tak nástroje pre dokončovacie operácie pre zvyšovanie  kvality otvorov. Pre ručné operácie ponúkame DORMER HSS vrtáky,  pre CNC obrábanie sú potom k dispozícii vysoko výkonné karbidové vrtáky s vnútorným chladením.

Sortiment obsahuje monolitné karbidové vrtáky a vrtáky s výmennými karbidovými hlavami značky DORMER pre hĺbky  vŕtania 3xD, 5xD a 8xD a vrtáky s karbidovými vymeniteľnými reznými doštičkami značky PRAMET pre hĺbky 2xD, 3xD, 4xD a 5xD.

Pre zvýšenie kvality otvorov ponúkame HSS, HSS-E a monolitné karbidové výstružníky značky DORMER a modulárne systémy vyvrtávacích nástrojov značky PRAMET pre hrubovanie, dokončovacie operácie a mikro vyvrtávanie. DORMER sortiment naviac zahrňuje celú radu HSS, HSS-E a monolitných karbidových záhlbníkov.
Nové aplikácie DORMER pre smartfóny a tablety
Dormer_toolbox
Dormer spustil novú aplikáciu Toolbox pre smartfóny a tablety. Interaktívna aplikácia je aktualizáciou pôvodnej kalkulačky na výpočet veľkosti závitu (Thread size calculator) a spolu s celým radom ďalších užitočných doplnkov ponúka podporu pre proces závitovania. Výber produktov Dormer je teraz ešte jednoduchší a máte istotu, že pre svoju operáciu používate vhodný nástroj.  
Dormer_technicka_prirucka
Nová technická príručka Dormer je na svete! Nová aktualizovaná verzia prináša plno užitočných informácií; nájdete tu prehľadné referenčné tabuľky, názvoslovie nástrojov, vzorce na výpočet rezných údajov, výrobné štandardy a rady a tipy na obrábanie. Nič podobné na trhu nenájdete.
Toolbox_pre_andoid_QR
Toolbox_pre_apple
Technicka_prirucka_pre_android
Technicka_prirucka_pre_iPad
Technicka_prirucka_pre_iPhone
PRE VIAC INFORMÁCIÍ KONTAKTUJTE NAŠE OBCHODNÉ ODDELENIE
Dormer obrázok 3
Dormer obrázok 4
Dormer obrázok 5
Návrat na obsah