Dormer - KVANTUM - všetko pre elektroeróziu

Prejsť na obsah
Dormer_Pramet_logo
Dormer vianoce 2021
Správny nástroj v správny čas

V zmysle základnej koncepcie poskytnutia komplexného servisu našim zákazníkom je DORMER PRAMET tá správna voľba. Dormer bol založený v roku 1913 v Shaffielde v Anglicku a v súčastnosti sídli v Taliansku. Ponúka veľmi široký sortiment rotačných nástrojov pre navŕtavanie, vŕtanie, frézovanie, vystruhovanie, zrážanie hrán a závitovanie v kvalite HSS a tvrdokov. Dodávky zo skladu vieme zabezpečiť do 24-48 hodín od objednania. V prípade požiadavky neváhajte kontaktovať našich technikov.

Katálogy, produktové letáky a program Selector na výpočet rezných parametrov si môžete stiahnuť tu

Sortiment výrobkov DORMER-PRAMET
Tvarniace_zavitniky
monolitne_karbidove_zavitniky
monolitne_karbidove_frezy
zahlbniky
strediace_vrtaky
vrtaky_hss
NOVINKA - Black Shark poskytuje vysokú bezpečnosť
Rozšírili sme náš sortiment závitníkov Shark Line o nový produkt určený na vysokopevné ocele a zliatiny titánu.

Nové závitníky sú k dispozícii v geometrii s priamou drážkou (E334) a so špirálovou drážkou (E335) na priechodné závitovanie a závitovanie do slepých otvorov. Nové závitníky poskytujú vysoký výkon a bezpečnosť procesov v kalených a vysokopevných materiáloch s tvrdosťou pod 45 HRC.

Nové závitníky sú okamžite identifikovateľné vďaka čiernemu krúžku na stopke a majú robustnú geometriu, ktorá výrazne zvyšuje pevnosť reznej hrany a podporuje bezproblémovú a vysokokvalitnú výrobu závitov.

Okrem toho sú oba vybavené povlakom TIAlN-Top a sú vyrobené z jedinečnej nástrojovej ocele s práškovou metalurgiou na zaistenie húževnatosti, dlhšej životnosti nástroja a vyššieho výkonu pri vyšších prevádzkových teplotách.

Johan Bodin, produktový manažér pre závitovanie v spoločnosti Dormer Pramet, povedal: „S našim radom Black Shark ponúkame zákazníkom možnosť obrábania vysokopevných obrobkov z drahých materiálov s vysokou úrovňou spoľahlivosti.

Predstavte si, že sa v poslednom štádiu zložitého procesu obrábania reže závit na drahej súčiastke a buď sa nástroj zlomí alebo ešte horšie, výsledný závit je mimo toleranciu. Naše závitníky Black Shark poskytujú používateľovi procesnú bezpečnosť potrebnú na zaistenie toho, aby sa tak nestalo.“

Závitník so špirálovým hrotom E334 zabezpečuje rezenie závitov v priechodných otvoroch až do 2,5xD. S vyváženým vyšším reliéfom na zrazení a nižším reliéfom na vodiacich závitoch, závitník so špirálovou drážkou E335 zabezpečuje rezanie závitov do slepých otvorov až do 1,5xD.


Black_Shark
Každý závitník z ponuky radu Shark Line má farebný krúžok označujúci vhodnosť materiálu, ktorý umožňuje rýchly a jednoduchý výber nástrojov. Medzi ďalšie druhy materiálov zaradené do tohto radu patrí červený krúžok na legované ocele, žltý na konštrukčné, uhlíkové a nízkolegované ocele, modrý na nehrdzavejúcu oceľ, zelený na hliník a biely na liatinu.

Používajte naše vysokovýkonné závitníky z kobaltovej ocele
Závitníky radu Shark Line zo špeciálneho materiálu ponúkajú oproti štandardným závitníkom HSS vyšší výkon a presnosť.

Vyrobené sú práškovou metalurgiou z kobaltovej ocele (HSS-E-PM).


Žraloci útočia na všetky materiály
Pramet Shark Line
Rozširovanie možností
Rozšírili sme existujúcu ponuku tvárniacich závitníkov pre štandardné tvary závitov MF, UNC a UNF, doplnili sme aj závitníky s mazacími drážkami a vnútorným prívodom chladiacej kvapaliny.

Tvárniace závitníky Dormer sú spoľahlivou voľbou pri výrobe závitov a ponúkajú dynamickú odolnosť aj vysokú presnosť. Rozsiahla ponuka teraz zahŕňa typy a tvary závitov pre väčšinu aplikácií a materiálov vo všetkých hlavných priemyselných odvetviach.

Závitníky vyrobené z rýchloreznej ocele s prídavkom kobaltu (HSS-E) dosahujú lepšej kvality povrchu. Vďaka pevnej konštrukcii sú spoľahlivé a riziko zalomenia je minimálna.

Závitníky s povlakom TiN alebo TiCN vynikajú svojím nízkym krútiacim momentom, znižujú trenie a zaisťujú tak lepšiu výslednú kvalitu povrchu závitu. Geometria nábehu zaručuje lepšie zavedenie nástroja a jeho rovnomerné opotrebovanie. Možno ich použiť ako pre obrábanie slepých, tak i priechodných dier.
Zabezpečujeme istotu, kde ju potrebujete
Predstavili sme rozsiahly program monolitných karbidových závitníkov pre obrábanie tvrdenej ocele a ďalších ťažko obrobiteľných materiálov.

Použitie tvrdených materiálov v priemyselných procesoch je stále častejšie a vedie k vyššej potrebe rezných nástrojov schopných pracovať v extrémnych podmienkach.

Na podporu tohto trendu sme uviedli na trh päť nových radov karbidových závitníkov.

Nové karbidové závitníky - s označením T2xx - sú vysoko výkonné a produktívne. Sú odporúčané pre obrábanie tvrdených materiálov do hodnoty 63 HRC, kde zaručujú vysokú oteru odolnosť a dlhú životnosť. Karbidové závitníky radu T2xx pracujú v trikrát väčších rezných rýchlostiach ako závitníky HSS-E. Závitníky sú k dispozícii v geometriách s priamou aj špirálovou drážkou a v povrchovej úprave s povlakom TiCN, alebo Super-B (TiAlN + WC/C).​
Dormer_zavitniky
Pomocná ruka v ťažkých situáciáciách
Dormer_vrtaky
Na trh sme uviedli nový sortiment nástrojov pre vŕtanie bodových zvarov a plechov.
 
Nové vrtáky boli špeciálne navrhnuté pre vŕtanie bodových zvarov pre uvoľňovanie oceľových panelov a plechov. K dispozícii sú v rade štandardných veľkostí pre bežné bodové zvary v automobilovom a opravárenskom sektore. Napríklad vrták A723 vyrobený z rýchloreznej ocele s kobaltom (HSS-E) je vďaka špeciálnej povrchovej úprave tepelne odolný a zachováva si ostrosť aj v mimoriadnych podmienkach. Samostrediaca geometria špičky umožňuje zavrtávanie, zatiaľ čo fazetky vŕtajú mäkší materiál okolo bodového zvaru.
 
Nové vrtáky z rýchloreznej ocele (HSS) do oceľového plechu sú k dispozícii v rade štandardných veľkostí zodpovedajúcich bežným nitom a skrutkám. Sortiment A123 je vhodný pre vŕtanie tenkých oceľových panelov a plechov a je vybavený geometriou špičky s uhlom 120 °. Vrtáky A123 majú krátku drážku pre ľahký prienik a pevnosť v prenosných aplikáciách. Ľahko prenikajú do materiálu a sú vhodné aj pre ručné operácie. Zmenšená špička poskytuje skvelé samostrediace vlastnosti a povrch ošetrený parnou temperáciou zlepšuje výkonnosť a obmedzuje tvorbu nárastu obrábaného materiálu. K dispozícii je tiež obojstranná verzia (A119).

Na trh bolo uvedené aj niekoľko nových vŕtacích súprav. Patrí sem napríklad kompaktná sada (označená ako A087) s 19 populárnymi veľkosťami vrtákov A002 s povlakovanou špičkou TiN pre všeobecné vŕtanie. Ďalej potom sada obsahujúca vrtáky s rýchlou špirálou HSS A108 na vŕtanie nehrdzavejúcej ocele (označená ako A188).

Rozšírená bola aj existujúce rad strediacich navrtávákov o nové prevedenie, napríklad strediace vrtáky pre húževnatejšie materiály, vrtáky so stopkami a plôškami pre lepšie upínanie, dlhé navrtáváky pre zvýšenie dosahu, ďalej potom karbidové strediace vrtáky pre tvrdé a abrazívne materiály.
Rôzne závitníky na každodenné použitie
Na trh bola uvedená nová rada strojných závitníkov špeciálne určených pre oblasť údržby, opravy a renovácie (MRO).
 
Univerzálne závitníky vhodné pre ručné použitie sú vyrábané z kvalitnej rýchloreznej ocele (HSS), ktorá je húževnatá a zaisťuje tak vysokú životnosť nástroja. Tento nový sortiment s metrickými, metricky jemnými a BSP závitmi s priamou drážkou, lámačom a špirálovú drážkou ponúka rad možností pre aplikácie slepých aj priechodných dier v širokom rozsahu obrábaných materiálov. Všetky závitníky vyrábané podľa normy DIN sú brúsené a bez povlaku. Závitníky sú materiálovo univerzálne a vďaka optimalizovanej geometrii dobre odvádzajú triesku.
 
Nový sortiment závitníkov Dormer s priamou drážkou (E784, E781 a E787) je vhodný pre závitovanie liatiny do hĺbky 1,5 × D v aplikáciách slepých aj priechodných dier.
 
Závitníky s lámačom (E785, E782 a E788) sú určené pre závitovanie priechodných dier do hĺbky 2,5 × D a závitníky so špirálovou drážkou (E786, E783 a E789) pre závitovanie slepých dier do hĺbky 2,5 × D. Oba sú vhodné pre celú radu materiálov.
Dormer_univerzalne_zavitniky
Obrábanie otvorov - vyvŕtavanie
Oblasť vyvrtávania zahrňuje ako nástroje pre výrobu dier, tak nástroje pre dokončovacie operácie pre zvyšovanie  kvality otvorov. Pre ručné operácie ponúkame DORMER HSS vrtáky,  pre CNC obrábanie sú potom k dispozícii vysoko výkonné karbidové vrtáky s vnútorným chladením.

Sortiment obsahuje monolitné karbidové vrtáky a vrtáky s výmennými karbidovými hlavami značky DORMER pre hĺbky  vŕtania 3xD, 5xD a 8xD a vrtáky s karbidovými vymeniteľnými reznými doštičkami značky PRAMET pre hĺbky 2xD, 3xD, 4xD a 5xD.

Pre zvýšenie kvality otvorov ponúkame HSS, HSS-E a monolitné karbidové výstružníky značky DORMER a modulárne systémy vyvrtávacích nástrojov značky PRAMET pre hrubovanie, dokončovacie operácie a mikro vyvrtávanie. DORMER sortiment naviac zahrňuje celú radu HSS, HSS-E a monolitných karbidových záhlbníkov.
Nové aplikácie DORMER pre smartfóny a tablety
Dormer_toolbox
Dormer spustil novú aplikáciu Toolbox pre smartfóny a tablety. Interaktívna aplikácia je aktualizáciou pôvodnej kalkulačky na výpočet veľkosti závitu (Thread size calculator) a spolu s celým radom ďalších užitočných doplnkov ponúka podporu pre proces závitovania. Výber produktov Dormer je teraz ešte jednoduchší a máte istotu, že pre svoju operáciu používate vhodný nástroj.  
Dormer_technicka_prirucka
Nová technická príručka Dormer je na svete! Nová aktualizovaná verzia prináša plno užitočných informácií; nájdete tu prehľadné referenčné tabuľky, názvoslovie nástrojov, vzorce na výpočet rezných údajov, výrobné štandardy a rady a tipy na obrábanie. Nič podobné na trhu nenájdete.
Toolbox_pre_andoid_QR
Toolbox_pre_apple
Technicka_prirucka_pre_android
Technicka_prirucka_pre_iPad
Technicka_prirucka_pre_iPhone
PRE VIAC INFORMÁCIÍ KONTAKTUJTE NAŠE OBCHODNÉ ODDELENIE
Dormer obrázok 3
Dormer obrázok 4
Dormer obrázok 5
Návrat na obsah